N. İpek Gökdelen’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi isimli kitabından esinlenen dizide eğitimi için İstanbul’a gelen Hakan’ın hikayesi anlatılıyor. Dizinin sıra dışı hikayesinde İstanbul’un son muhafızlık görevi Hakan’a verilir. Hakan daha sonra 500 yıl önce Yavuz Sultan Selim tarafından Denizlili dokumacıya diktirdiği gömleği giyerek sıradan bir öğrenciden süper kahramana dönüşecek. Dizinin dünyada yayınlanacak orjinal ismi ise The Protector olacak.

Karakterler

Hakan (Çağatay Ulusoy), küçük bir antikacı dükkanında çalışıyor ve bir gün bulduğu, özel güçleri olan tılsımlı bir gömlekle Osmanlı dönemine dönüyor. Macera bir anda geçmişle bugün arasında bağlantılı hale geliyor. Geçmişi, bugünü ve geleceği değiştirebilecek tek kahramansa Hakan.

Ayça Ayşin Turan’ın Muhafız dizisindeki rolü Leyla… Henüz doğrulanmış bir bilgi değil ama kitaptaki Aslı karakterinin dizide Leyla’ya dönüştürüldüğü düşünülüyor. Aslı, Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikâyesi adlı kitabın ilk baskısında “Hiç bitmeyecek bir vicdan azabıyla yaşamaya çalışan, yükseklerde gezmeyi seven âşık bir genç kız,” olarak tanıtılıyor.

Hikâyenin en önemli karakterlerinden olan Faysal, dizide Hakan’ın imrendiği başarılı bir iş adamı olarak karşımıza çıkıyor. İyi mi kötü mü olduğu şimdilik sürpriz olarak kalsın. Okan Yalabık’ın canlandıracağı Faysal karakteri, özellikle partneri Mehmet Kurtuluş’la müthiş bir ahenk yaratacağa benziyor.

Bir diğer usta oyuncu da Mazhar, yani Faysal’ın sağ kolu rolündeki Mehmet Kurtuluş olacak. Kurtuluş’u yakın zamanda Muhteşem Yüzyıl’da da izlemiştik.

Zeynep karakterini son dönemde yıldızı parlayan genç oyunculardan Hazar Ergüçlü canlandıracak. Leyla, Hakan’ın sevdiği kız olarak konumlanırken Zeynep de Hakan’ın en yakın dostu, sırdaşı, yeri gelince ortağı olarak karşımıza çıkacak.

Burçin Terzioğlu tarafından hayat verilecek Rüya karakteri, sonsuz aşkı deneyimlemiş, özgür ve iradesi çok güçlü bir kadındır. Göz kamaştırıcı güzelliği ve gizemli havası ile etrafındakilerin başını döndürür. Tutkularının da korkularının da esiri değildir. Çevresindekileri idare etmeyi de yönetmeyi de iyi bilir. Bu derece etken olmasının nedeni, hayatı olduğu gibi kabul etmemesidir.

Saygın Soysal’ın canlandıracağı Mergen, kendini amacına adamış bir karakterdir. Ne dünya zevkleri ne de hayatın içindeki başka bir şey… Görevini başarmaktan başka hiçbir arzusu yoktur. Bu yüzden tüm insani duygulara karşıdır, özellikle aşka. Kelimelerle arası çok iyi olan Mergen’in ikna kabiliyeti çok yüksektir.


Please wait...
Hakan: Muhafız The Protector (2018)
Hakan: Muhafız