Kanada’da yaşayan Halit, eşini kaybettikten sonra kızı Deniz ve oğlu Rüzgar’la yapayalnız kalır. Buz hokeyi koçluğu yaptığı takımda bir oyuncusuyla yaşadığı bir olay kariyerinin son bulmasına neden olur. Çocuklarıyla İstanbul’a, babasından kalma evlerine geri döner. Tam bu sırada semtinin Belediye Başkanıyla tesadüfen karşılaşır ve bu vesileyle de buz pistinden haberdar olur. Başkan vizyon sahibi, spora düşkün girişimci bir kişidir. Yıllar önce buz pistini kurmuş, ‘Geri Dönüşüm’ projesi kapsamında insanları paten yapmaya teşvik etmek istemiştir. Şimdi bu mekanda daha büyük işler yapma vakti gelmiştir. Bu güzel tesadüf Halit’e yeni bir fırsat verir, bir buz hokeyi takımı kuracaktır. Ama kimlerle?

Halit hiç bir zaman kolayı seçmemiştir hayatı boyunca. Takımı mahallenin delikanlılarından kurmaya karar verir. Buz hokeyinden habersiz olan gençlerden. Kardeşi ve arkadaşları için her zorluğa göğüs geren ekibin lideri, Yiğit “Hercai”, Yusuf “Arabulucu”, Oğuzhan “Becerikli”, Akif “Çocuk kalpli”, Mazlum ve mahallenin kötü adamı Sait’in naif oğlu Umut’tan… Halit’in, bütün derdi, anne babasından emanet kalan kardeşi Yusuf (Anıl Tetik)’un iyi bir hayat kurmasını sağlamak ve zorluklarla açtığı kuaförü işletmek olan İlknur’la (Vildan Atasever) karşılaşması da beklenmedik durumlara sebep olacak.

Karakerler

Tayanç Ayaydın (Halit)

Halit eşini kaybetmiş ve Kanada’da iki çocuğu ile yaşayan bir buz hokeyi koçudur. Halit Kanada’da bir oyuncusu ile problem yaşar ve ülkesine döner. Türkiye’ye geldiğinde ise şans eseri vizyon sahibi bir başkan olan Zeytinburnu belediye başkanı ile tanışır ve onun isteği ile Halit yeniden Silivri Kapı Buz Pistinde Buz Hokeyi antrenörü olarak çalışmaya başlar. Uzun uğraşlar sonucu mahalleden bir takım kuran Halit hayattan kopmuş bu 6 çocuğa sadece Buz Hokeyini değil insan olmayı da öğretecek. Halit ile Tek Yürek olan 6 arkadaş dünyaya kupasını da Türkiye’ye getirecek kadar yıldız olacak.

Hilmi Cem İntepe (Yiğit Demir) – Hercai –

Yiğit liseden sonra iş bulamayan ve mahallede kalmış bir gençtir; hiç bir amacı yokken buz hokeyi ile tanışmış ve kendini bulmuştur. Yiğit Zeytinburnu belediyesinin şampiyon olan takımında yer alan başarılı bir sporcu olmuştur. Yiğit’in adı takımda hercaidir zira o savaşmaktan asla korkmaz. Her zaman savaşmaya hazırdır.

Anıl Tetik (Yusuf Akman) – Arabulucu –

Yusuf takımın derleyeni topalayanıdır. Takımda onun adı herkesin kavgasını sıkıntısı çözmesi ve çok iyi araları görüp sayı alması sebebi ile Ara bulucu olarak konmuştur.

Arda Anarat (Umut)

Tek Yürek dizisinde Umut saf ve temiz kalpli bir çocuktur. Takımın en küçüğü ama en çok sevgi gösterilenidir. Başlarda hiç oynamadığı Buz Hokeyini Halit hoca ile çok sevişmiş ve bu sporu hayat amacı olarak görmüştür. Umut mahallenin kötü adamı Sait’in naif oğludur. Hiç babası Sait’e çekmemiştir.

Eslem Akar (Deniz)

Eslem Akar 4N1K dizisinin Ece’si olaran tanındı. 23 Mart 1998 da dünyaya gelen güzel oyuncu Eslem Akar daha 21 yaşında güzeller güzeli bir kızdır. Bahçeşehir Üniversitesinde Mimarlık eğitimi almaya devam eden Eslem Akar güzelliği ve üstün oyunculuk yetenekleri ile Türkiye’yi büyülemiş gençlerin hayali olmuştur. İlk olarak Trt 1 de yayınlanan Sende Gitme dizisinde yer alan güzel oyunu daha sonra uzun süre oyunculuk dersleri almış ve kendini geliştirerek Avlu dizisine seçilmiştir. Avlu dizisinin Ecem’i olarak çok sevilen Eslem Akar diziden ölerek ayrılmış ve hayranlarını çok üzmüştür.
Deniz Kanada’da yaşamış ve eğitim almış vizyon sahibi güzel bir kızdır. Annesinin ölümü onu her ne kadar yıksa da o yılmayı, tükenmeyi bilmeyen Halit koçun kızıdır. Deniz ve Hercai yani Yiğit arasında bir aşk başlayacaktır.

Vildan Atasever (İlknur)

Halit koça aşık bir kuafördür. Güzelliği baş döndüren İlknur mahallenin göz bebeğidir. Mahalle de kuaför dükkanı olan İlknur Halit hocaya tutulacaktır.

Kaan Altay Köprülü (Akif) -Çocuk Kalpli-

Akif ekibin en sevilen isimlerindendir. Akif Halit hocanın gözdesidir. Sorumluluk sahibi ve yakışıklıdır. Akif’in takımda lakabı ise çocuk kalplidir; zira o gerçekten çok yufka yürekli bir gençtir.

Tugay Bahşi (Mazlum)

Mazlum en az ismi kadar da takımın mazlumudur. Sakin bir tip olan Mazlum Halit hocanın en çok sevdiği oyuncularından biridir.

Atakan Yılmaz (Oğuzhan) –Becerikli-

Oğuzhan’ın takımda ki adı beceriklidir. Gerçekten de her işi becerecek kadar yeteneklidir. Hem yakışıklı hemde yetenekli olan Oğuz Halit

Doğan Can Sarıkaya (Rüzgar)

Rüzgar Halit koçun biricik oğludur. Babası Halit’e çok bağlı olan Rüzgar annesini kaybetmesi ile daha çok babasına ve ablası Deniz’e bağlanacaktır. Rüzgar hayat dolu bir çocuktur aslında.

İbrahim Yıldız (Osman)

Osman Yiğit’in kardeşi. Abisi ile her zorluğun üstesinden gelmeyi başaran iki kardeş

Rüya Demirbulut (Aslı)

Aslı güzeller güzeli bir kızdır; mahallede sevilen bir tiptir.

Alpay Kemal Atalan (Sait)

Sait mahallenin kötü kalpli adamıdır.


Lütfen bekleyin...
Tek Yürek (2019)
Tek Yürek