Vurgun, on yıl boyunca komada kalmasının ardından hayata yeniden başlayan Kemal’in hikayesini konu ediyor. Yönetmen koltuğunda Altan Dönmez’in oturduğu filmin kadrosunda Erkan Petekkaya, Deniz Çakır, Emre Kınay, Begüm Birgören, Cemal Toktaş, Altan Erkekli, Aliye Uzunatağan, İnanç Konukçu, Mehmet Bozdoğan, Berna Koraltürk gibi isimler yer alıyor. Dizinin senaryosunu ise Başar Başaran ve Emre Özdur kaleme alıyor.

Karakterler

Kemal Vardar (Erkan Petekkaya)

Kemal Vardar, Vardar Holdingin hissedarı. Ankara Üniversitesi Mühendislik fakültesi mezunu. Varlıklı bir ailede doğmuş büyümüş olmasına rağmen son derece görgülü ve mütevazi. Hayatına ve inandıklarına aşkla bağlı, erdemli, sadık, sadece çevresince değil herkes tarafından sevilen, sayılan biri. Onun olanı fazlasıyla sahiplenen, kanat geren kimseleri yaklaştırmayan bir yapısı var.

Ayakları yere basar, sorumluluk sahibidir ancak yeri geldiğinde ayağınızı yerden kesecek kadar özgürdür. Karşısındakilerin özgürlük alanlarına da saygılıdır.

Reyhan Vardar (Deniz Çakır)

Reyhan Kemal Vardar’ın eski karısı. Kemal’in ortağı Vedat’la evli. İki çocuk annesi. Oğlu Kerem ilk evliliği ve büyük aşkı olan Kemal’den, kızı Duru ise ikinci eşi Vedat’tandır. İstanbul Üniversitesi İktisat mezunu. Eski hostes, yurtdışına öğrenci danışmanlığı yapan bir şirketin sahibi. Aynı zamanda atölyesinde hobisi olan lambalar yapmakta. Adaletli, tutkulu, merhametli, çekici, fedakar.

Vedat (Emre Kınay)

Kemal’in ortağı. Reyhan’ın kocası. Kemal’in öz oğlu Kerem’i kendi evladı gibi büyütmüş, benimsemiş. Karısına deli gibi aşık bir adamdır. Hayatı her şeyi elde etmek üzerine algılayan Vedat, Reyhan’la evlendiğinde ona da sahip olabileceğini düşünmüştür. Ancak Reyhan’ı hiçbir zaman tam anlamıyla elde edememek onun hayattaki en büyük sınavıdır.

Asya (Begüm Birgören)

Kemal’in komada olduğu sürece ona çiçek gibi bakan hemşire. Kemal’in varlığından haberi olmadığı çocuğu Eylül’ün annesi. Naif ve yumuşak görünse de cesur, dikbaşlı ve kafasına koyduğunu yapan biri. Ailesi küçük yaşta Rasıh’la evlenmesini istemeyince İstanbul’a kaçmış.

Turan (Cemal Toktaş)

Kemal’in kardeşi. Vardar holdingin hissedarı. Hayatı savruk yaşayan, beceriksiz, başarısız, sadece tüketmeyi bilen bir yapısı var. Kötü niyetinden olmasa da zayıflıkları ve zaaflarıyla düzeni bozma potansiyeli olan biri.

Erdoğan Vardar (Altan Erkekli)

Kemal Vardar’ın amcası. Vardar hastanesinin sahibi aynı zamanda doktor. Alzeimer hastası. Kemal’in babası Yücel Bey öldükten sonra Kemal ve Turan’a hem babalık hem abilik yapmış. Ancak Kemal’e başka türlü bir düşkünlüğü var. Hastalığından sonra işi bırakmak durumunda kalmış. Karısı Nezahat ve kızı Ece ile beraber Vardar’ların sahibi olduğu üç villadan birinde yaşamakta.

Nezahat Vardar (Aliye Uzunatağan)

Kemal’in yengesi. Erdoğan Vardar’ın karısı. O da eşi Erdoğan gibi Kemal’e çok düşkün. Kendi öz oğlu olsa ancak bu kadar sever Kemal’i. Sıkı bir bağ vardır aralarında. Kemal de ona güvenir, çok sever ve sayar. Ailesine sımsıkı bağlı, anaç, sevecen, ilkelerine, geleneklerine bağlı, dakik, zaman zaman biraz da otoriter bir kadın.

Kayhan (İnanç Konukçu)

Kemal’in en yakın arkadaşı. Emlakçı. İşine, dostuna, ailesine karşı tutkuyla bağlı. Sevdiklerine karşı tatlı bir fanatizmi var. Korumacı, kollayıcı. Dağ gibi duran ama içinde çocuk ruhlu biri. Kemal’i kardeşi yerine koymuş. Canı gibi sever, bağlıdır Kemal’e. Bugüne kadar kadınlarla uzun ilişkiler kurmamış.

Rasıh (Mehmet Bozdoğan)

Asya’nın kocası. Güvenilmez, onun ipiyle kuyuya inilmez. Genelde çalışmaz. Girdiği her işe bir şekilde kulp takıp ayrılan, sorumsuz, kompleksli, üç kağıtçı, kendini beğenmiş biri. Köylü kurnazı. Zekası öyle büyük oyunlara karışacak, karda yürüyüp izini belli etmeyecek kadar yüksek değil. O sınırda yapabileceklerini sonuna kadar kullanır.

Ece (Berna Koraltürk)

Erdoğan ve Nezahat’in kızları. Kemal’in kuzeni. Reyhan’ın en yakın arkadaşı. İtalya da gastronomi okumuş. Eğitiminden sonra İstanbul’a dönüp bir İtalyan restoranı açmış. Hakkaniyetli, iyi niyetli, sırdaş, yargılamayan, yaşına göre olgun biri.

Mihri (Filiz Ahmet)

Erdoğan Vardar’ın aşkı. Asya’nın arkadaşı, sırdaşı, dert ortağı. Açık sözlü, hatta zaman zaman dilinin kemiği olmayan biri. Şeffaf bir kadın Mihri. Dobra. Ona bakınca içini görebilirsiniz ve gördüğünüz şeyde hiçbir kötülük yoktur.


Please wait...
Vurgun (2019)
Tür
Drama
Vurgun