Pazar akşamları reyting yarışında dün akşam iki dizi karşı karşıya geldi. atv ekranında Maria ile Mustafa dizisi ve Show TV’de yayınlanan Arıza dizisi. Tabii ki TRT1’de yayınlanan Tövbeler Olsun da Pazar akşamlarının renkli yapımı ama TRT1’in reyting beklentisinin olmaması bu dizinin en büyük avantajı… Önümüzdeki hafta Pazar rekabetine Fox TV, Öğretmen dizisi ile katılacak. Bunu da hemen hatırlatalım.

Her şeyden önce atv’nin Gençliğim Eyvah dizisinden sonra Maria ile Mustafa dizisinin de tutmadığını not edelim. Bugün final yapacak olan Gençliğim Eyvah’tan sonra, Hilmi Cem İntepe ve Jessica May’in başrolündeki Maria ile Mustafa dizisi için de işler hiç iyi gitmiyor. atv’nin Pazar akşamı yayınlanan ve karşısında Arıza ve Tövbeler Olsun dışında güçlü bir rakip de olmamasına rağmen çok düşük reytingler alan Maria ile Mustafa dizisinin durumu kötü…

atv'nin bir dizisi daha final yolunda! Arıza dizisinin reyting zaferi! 7

Sadece totalde 3’lü reytingleri bulan dizi, AB’de çok düştü, ABC1’de de hiç iyi durumda değil. Yani dizinin biletinin kesilmesinin uzun sürmeyeceğini söyleyebiliriz.

Arıza dizisi ise yoluna emin adımlarla devam ediyor. Tüm kategorilerde izleyiciyi yakalayan dizi 5’li reytinglerin üzerinde ve tüm kategorilerde MasterChef Türkiye’den sonra ikinci konumda… Arıza, geçen sezon Savaşçı dizisinin elde ettiğinde bile iyi noktada duruyor.

Tolga Sarıtaş ve Ayça Ayşin Turan ikilisinin başarılı uyumları da dizinin artılarından birisi. Arıza dizisi temposunu düşürmez ise Pazar akşamları en çok izlenen dizi olmayı sürdürecektir. Tabii ki haftaya Öğretmen dizisi ile rekabetin de nasıl olacağı merakla beklenecek.

4 Ekim Pazar akşamı yayınlanan ve ilk 10’a girin programlar şöyle:

atv'nin bir dizisi daha final yolunda! Arıza dizisinin reyting zaferi! 8

Kaynak: TelevizyonGazetesi