Türk televizyon tarihinin unutulmaz dizilerinden Behzat Ç., altı yıllık aranın ardından geçtiğimiz aylarda BluTV’de internet dizisi olarak geri dönmüştü. Hikaye tam izleyiciyi sarmışken, dizi ekibi ve BluTV’nin beşinci sezon için anlaşamadığı iddiaları gündeme düştü.

İnternetin TV dizilerine olan ilginin arttığı bu dönemde, daha önce çeşitli nedenlerden dolayı iptal edilen TV dizilerinin internet dizisi olarak geri dönmesi isteniyordu. BluTV, söz konusu dizilerden birisi olan Behzat Ç.’yi dördüncü sezonuyla ve yeni formatıyla geçtiğimiz aylarda yayınladı.

Aradan geçen 6 yıla rağmen Behzat Ç., TV’de yayınlandığı dönem kadar olmasa da tekrar gündeme oturdu. Dizinin kadrosundaki yeni isimler, izleyicinin gözünde anlam kazanmaya başladı. İzleyiciler tam yeni Behzat Ç.‘ye alışmışken 9 bölümlük 4. sezon da tamamlandı.

Bu süre zarfında BluTV, 5. sezonda dizinin 45 dakikalık formatını 60 dakikaya çıkaracağını ve yeni sezon çekimlerinin de yakında başlayacağını duyurmuştu. Hatta yeni sezonda Harun gibi klasikleşmiş karakterlerin geri döneceğine dair söylentiler ortaya çıktı. Ancak Behzat Ç. cephesinden gelen bilgilere göre, beşinci sezon yapım aşamasında iptal oldu.

Dizide Behzat’ın ağabeyi Şevket’e hayat veren Ege Aydan, Instagram hesabındaki bir gönderisinde yeni sezonun vaktini soran bir takipçisine, “Proje durdu ne yazık ki anlaşamadılar” şeklinde yanıt verdi. Aydan, yorumunu kısa süre sonra sildi ancak bir süredir ortalıkta dolaşan iddiaların gerçek olduğu anlaşıldı.

BluTV cephesinden şu ana kadar kesin bir açıklama yapılmadı. Bu durum, tarafların anlaşmanın farklı yollarını aradığı şeklinde de yorumlanabilir.

Kaynak: tv100