Atv’nin dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova, yayınlanmaya başladığı ülkelerde dikkat çekiyor. Bir Zamanlar Çukurova Karadağ’da her bölümü ile en yüksek reytingleri alarak ülkede sezonun en çok izlenen Türk dizisi oldu.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:1

Yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği Atv dizisi ‘Bir Zamanlar Çukurova’, dünyanın dört bir yanında dikkat çekiyor.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:2

Bir Zamanlar Çukurova, son olarak tüm dünyanın kendini eve kapattığı Ocak, Şubat, Mart ayları itibarıyla yeni yayınlanmaya başladığı ülkelerde evde kalanlara moral oldu.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:3

Karadağ’da her bölümü ile en yüksek reytingleri alarak ülkede sezonun en çok izlenen Türk dizisi oldu. Romanya’da da yayınlandığı Kanal D kanalında büyük bir izleyici oranına ulaşan dizinin kimi bölümleri ülkede 2 milyon kişi tarafından izlenerek %21,8 izlenme oranına ulaştı.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:4

Bir Zamanlar Çukurova’dan bir başka başarı haberi ise Özbekistan’dan geldi. Ülkede günlük olarak yayınlanan ve ilgiyle takip edilen dizi, “kısa sürede yüksek reyting oranlarına ulaştı.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:5

Yayınlanan son bölümü milyonlar tarafından izlenen dizi, %15,59 oranında bir reytinge ulaşarak prime time kuşağında en çok izlenen dizi olarak sıralamada birinci oldu.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:6

Bir Zamanlar Çukurova adından sıkça söz ettirerek hem ulusal hem de uluslararası alanda başarısını devam ettiriyor. Dizi, çok yakında da Arjantin’in önde gelen ulusal kanallarından biri olan “Telefe” ve Şili’de “Mega” kanalında ekranlara gelmeye başlayacak.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:7

Türkiye’de atv ekranlarında izleyicisiyle buluşan, dizi yayınlandığı günden bugüne kadar dünya çapında 50 ülkeye ulaştı.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:8

Bir Zamanlar Çukurova’nın yayınlandığı ülkelerden 14 tanesi, dizilerini tüm dünyaya izleten Latin Amerika ülkeleri.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:9

Bir Zamanlar Çukurova‘da İstanbul’dan kaçıp Adana’da bir çiftliğe sığınan iki genç aşığın, Çukurova’nın en güçlü ailelerinden biriyle kesişen ve ayrı yerlere savrulan hayat hikayesi anlatılıyor.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:10

Dizi, 70’lerin Adana nostaljisini ekranlara getiriyor.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:11

Dizide nostaljik otomobiller ve dönemin stil ikonu kostümler dikkat çekiyor.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:12

Başrollerinde Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Kerem Alışık, Esra Dermancıoğlu, Bülent Polat, Melike İpek Yalova‘nın yer aldığı dizide ayrıca şu isimler yer alıyor:

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:13

Alayça Öztürk, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın, Selin Yeninci, Selin Genç, Mehmet Polat, Serpil Tamur, Aras Şenol, Polen Emre, Şirin Öten.

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:14

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:15

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:16

Bir Zamanlar Çukurova yurt dışını karıştırdı - Sayfa:17

Kaynak: MedyaTava