Son dakika haberine göre Fenerbahçe’nin sportif direktörü Damien Comolli, Erwin Koeman ile yola devam etmek istediklerini dile getirdi. Teknik direktör Phillip Cocu’nun görevden alınmasıyla takımın başına geçen yardımcı antrenör Koeman yönetiminde Fenerbahçe, 3 resmi maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik almıştı

Fenerbahçe‘de sıcak gelişme! Sezona Phillip Cocu yönetiminde başlayan Fenerbahçe, Hollandalı çalıştırıcının görevine Ankaragücü mağlubiyeti sonrasında son vermişti. Sarı-lacivertliler son iki haftadaki maçlara Cocu’nun yardımcısı Erwin Koeman ile çıkmış ve teknik direktör konusu belirsiz kalmıştı. Fenerbahçe’nin sportif direktörü Damien Comolli, FB TV’de yaptığı açıklamada Koeman ile yola devam etmek istediklerini dile getirdi.

Fransız sportif direktör şunları söyledi:

“Son 3 maçımıza baktığımızda, takımda devamlılık ve tutarlılık görüyoruz. Bazı maçlarda iyi performans göstermiştik ama bunun devamlılığı yoktu. 1 maç iyi, 1 maç kötü olabiliyorduk. Son 3 maçta ise takım içinde devamlılık vardı. Erwin Koeman’la net bir şekilde konuştuk. Takımı yönetmesini istediğimiz kişinin kendisi olduğunu, doğru kişinin o olduğunu söyledik. Performansı ve yaklaşımı pozitifti. Devam etmek istediğimiz isim o.”

Teknik direktör Phillip Cocu’nun görevden alınmasıyla takımın başına geçen yardımcı antrenör Koeman yönetiminde Fenerbahçe, 3 resmi maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik almıştı.