Game of Thrones dizisinin yaratıcıları olarak bilinen David Benioff ve D.B. Weiss‘in yeni bir Star Wars üçlemesi hazırlayacağı haberi Mayıs ayında gelmişti. Hatta yapılan planlamaya göre ilk filmin 2022’de vizyona gelmesi bekleniyordu.

Ancak Benioff ve Weiss, Star Wars üçlemesinden çekildi. Nedeni ise Ağustos ayında imzaladıkları Netflix anlaşması. Deadline’ın haberine göre iki tarafa da yeterince zaman ayıramayacakları düşüncesiyle önceliği Netflix projelerine verdiler.

Devam eden Star Wars üçlemesi Aralık ayında vizyona girecek The Rise of Skywalker filmiyle sona erecek. Star Wars evreni sinemada Rian Johnson ve Kevin Feige projeleriyle devam edecek.

TV bölümünde ise ekrana ilk olarak 12 Kasım’da The Mandalorian dizisi gelecek. Kadrosunda Pedro Pascal, Gina Carano ve Nick Nolte‘nin yanı sıra Giancarlo Esposito, Emily Swallow, Carl Weathers, Omid Abtahi ve Werner Herzog yer alıyor.

Sezonu 10 bölüm sürecek dizinin hikayesi İmparatorluk’un yıkılmasından sonra ve İlk Düzen‘in ortaya çıkmasından önceki zaman diliminde geçecek. Galaksinin Yeni Cumhuriyet‘in otoritesinin uzak bir köşesindeki yalnız bir silahşörün yaşadığı sıkıntılar anlatılacak. Senaryosu Jon Favreau tarafından yazıldı.

Kısa bir süre önce ikinci resmi tanıtımı da yayınlandı. İlk tanıtımı Ağustos ayında gelmişti.

Ayrıca Ewan McGregor‘lu Obi-Wan Kenobi dizisi de ekrana gelecek.

Kaynak: ranini.tv