Kanal 7’de yayınlanan Kore dizisi “Bir Tutam Aşk”, TRT 1’de yayınlanan “Mehmetçik Kutlu Zafer“, ATV’de yayınlanan “Ağlama Anne” ve Star TV’de yayınlanan “Beni Affet” dizileri final kararı aldı.

Mehmetçik Kutlu Zafer

Yapımcılığını Bozdağ Film – Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği, kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Cansu Tosun, İsmail Ege Şaşmaz, Ogün Kaptanoğlu, Berk Erçer, İsmail Hakkı Ürün, Ahmet Tansu Taşanlar, Özgü Kaya, Dilşad Çelebi, Semih Ertürk gibi simlerin yer aldığı dizi düşük giden reytinglerinden ötürü final kararı aldı.

İlk başladığında çok iyi reytingler alan dizi zaman içinde enerjisini kaybetti ve reytingleri düştü. Yeni sezonda ciddi oyuncu değişiklikleri yapan dizinin ismi de değişmişti. Düşük reytingler almaya devam eden dizi hakkında final kararı çıktı. Aslında tek sebep de bu değil. Dizinin anlattığı hikayenin çok uzun olmaması ve kanalın yayınlanmayı bekleyen yeni dizileri Halka, Vuslat ve Sıfır Noktası için de yeni günlerin açılması gerekliliği de bu kararda etkili.

Mehmetçik Kutlu Zafer, yayın akışında bir aksama olmazsa 5 Şubat 2019 Salı günü yayınlanacak 34. bölümle (yeni sezon 15. bölüm) final yapacak.

Ağlama Anne

ATV’nin büyük umutlarla yayın hayatına başlayan dizisi “Ağlama Anne” ekranlara veda ediyor!

Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği dizinin kadrosunda Birce Akalay, Cansel Elçin, Özlem Yılmaz, Ekin Mert Daymaz, Aslıhan Malbora, Selim Bayraktar, Sezin Akbaşoğulları, Nihal Koldaş, Turgay Kantürk, Burcu Gönder ve Hüseyin Soysalan’ın yer aldığı dizi düşük giden reytingler nedeniyle bitiriliyor. Geçen sezon bu dizinin bir tık üstü reytingler alan Cennet’in Gözyaşları dizisi sezon sonunu görebilmişti ancak Ağlama Anne reytingleri dizinin devam etmesine yetmedi.

Ağlama Anne 30 Aralık Pazar günü yayınlanacak 13. bölümüyle final yapacak. Hali hazırda 1 günü boş olan kanalın yakın zamanda başlamaya hazır yeni dizisi görünmüyor. Bu durumda Pazar günlerini yine Kim Milyoner Olmak İster ya da sinema filmiyle doldurması bekleniyor.

Bir Tutam Aşk

Kanal 7’nin bir Kore dizisi daha sona geldi.

Bir süre önce Hint dizileri yayınlamaya başlayan Kanal 7, reytinglerde memnun edici sonuçlar alınca bu akımına devam etmişti. Daha sonra Kore dizilerine de yönelen kanal şu ana kadar birkaç Kore dizisini yayınlayıp bitirdi bile.

Kısa süre önce başlayan ve Bir Tutam Aşk adıyla yayınlanan Love In The Moonlight dizisi de bitiyor. Orijinalinde 18 bölüm olarak çekilen Bir Tutam Aşk dizisi 19 Aralık 2018 Çarşamba günü yayınlanacak son bölümle final yapacak.

Kanal 7 bu dizi bittikten sonra onun yerine Queen For Seven Days adlı Kore dizisini Ömre Bedel adıyla aynı saatte yayınlamaya başlayacak.

Beni Affet

Yapımcılığını Focus Film – Nilgün Sağyaşar’ın üstlendiği, bu sezon başrollerinde Şeyma Korkmaz, Tolga Akman, Aleyna Eroğlu, Can Arpacı, Ceren Yalazoğlu Karakoç gibi oyuncuların bulunduğu Star TV’nin sevilen günlük dizisi “Beni Affet” final yapıyor!

Yayın hayatına Show TV’de başlayan, daha sonra Star TV’ye transfer olan dizi 8 sezondur ekranda. Bir dönem çok yüksek reytingler alarak akşam dizilerini bile geçen Beni Affet, geçen sezondan beri reyting kaybı yaşıyordu. Yayın saatindeki değişikliklerden de olumsuz etkilenen dizi bir süredir bekleneni veremiyordu ve final kararı çıktı.

Beni Affet dizisi 28 Aralık 2018’de yayınlanacak 1477. bölümüyle final yapacak. Şu an için kanalın yeni bir günlük dizi projesi olmadığı görülüyor, bu yüzden yayın akışını dizi tekrarı ya da yeni bir gündüz kuşağı programıyla doldurması bekleniyor.

Kaynak: www.dizisi.info.tr