Star TV’nin yeni dizisi Kardeş Çocukları, dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi.

Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Furkan Andıç ve Afra Saraçoğlu’nun oynadıkları diziye sosyal medyadan gelen yorumlarda, dizinin beğenildiği görülüyor.

Nur Fettahoğlu’nun zengin ve sosyetik bir kadın olarak ortaya çıktığı dizide, Afra Saraçoğlu da Fazilet Hanım ve Kızları dizisinden sonra yeni rolünde izleyenlerin övgülerini topluyor.

Sosyal medyadan gelen yorumlara bakılırsa, Kardeş Çocukları dizisi, Pazar akşamlarının yeni fenomeni olmaya aday!

İlginç hikayesiyle ilk bölümden izleyiciyi yakaladığı görülen dizide, ablasının aşık olduğu adamla birlikte olup ondan bir çocuk doğuran ve ablasına bırakıp köyden kaçan Ümmü’nün (Nur Fettahoğlu) inanılmaz bir yükselişle geçmişini silip, ismini değiştirdiği ve zengin bir adamla evlenip yeni bir hayat kurduğu hikaye, korkunç bir olayla ortaya çıkıyor.

Babası sandığı kişi aslında gerçek babası olmayan Hayat, (Afra Saraçoğlu) teyzesi tarafından büyütülüyor. Annesinin babasını yaralamasından sonra cezaevine girmesiyle bir yıl boyunca babası sandığı kişi tarafından kömürlükte dehşet dolu bir süreç geçiriyor. Bulunduğunda perişan bir halde olan Hayat, haberlere konu olunca, gerçek annesi Umay’ın evine geliyor. Umay’ı teyzesi sanan Hayat, magazin haberlerinde gördüğü kişinin annesi olduğunu bilmeden teyzesi ile yaşamaya başlıyor.

Babası ise dünyaca ünlü bir doktor ve varlığından bile haberi yok!

2. bölümde annesinin (Ayça Bingöl) cezaevinden çıkıp yaşadığı yere gelmesiyle olaylar bambaşka bir hal alacak.

Yapımını Gold Film’in, yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği dizide Mehmet AslantuğAyça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Furkan AndıçAfra Saraçoğlu, Murat Daltaban, Alara Turan, Batuhan Ekşi ve Nilay Erdönmez rol alıyor.

Dizinin hikayesi:

Ümran ve Umay’ın Hayatlarının Sınavı…

Ümran ve biricik kızı Hayat, adını kömür karasından alan Karalılar köyünde yaşayan sıradan bir anne kızdır. Derme çatma yuvalarına sığdırdıkları küçük mutlulukları, ailenin hastalıklı bir ruha sahip reisi Cemal’in gölgesindedir. Ümran, kızını kocasının eziyetlerinden korumak için kanatlarının arasından ayırmaz ama kolu kanadı geçmişten gelen ölümsüz bir sırla kırıktır. Hiçbir sır tek kişilik değildir. Ümran’ın hayatına damga vuran sırrın bir ucu, sıra dışı kimliğiyle adını dünyaya duyurmuş başarılı kalp cerrahı Yıldırım Saner’e, diğer ucu ise İstanbul cemiyetinin iddialı ‘’sosyetik güzeli’’ Umay Karay’a çıkar.

Kendini baştan yaratmış, güçlü evliliğiyle, geçmişini bir kalemde silip atmış olan Umay, soyadını alıp sınıf atladığı güçlü kocası Reşat ve kızları Hayal’le hayallerindeki hayatı yaşar. Taa ki; Ümran ve Hayat’ın bütün Türkiye’nin gözü önünde yaşadıkları trajediye kadar. Tüm gözleri, ülkenin küçük köyü Karalılar’a çeviren dehşetle birlikte, hem bambaşka hayatlar yaşayan anneler ve kızlarının hem de hayatının en büyük gerçeğinden habersiz yıllar sonra doğduğu topraklara ayak basan Yıldırım’ın dünyası değişmek üzeredir.

Kardeş Çocukları 2. bölüm tanıtımı:

İşte diziye gelen yorumlardan bazıları: