Show TV’nin komedi dizisi Yeni Gelin ve ATV’nin sevilen dizisi Aşk ve Mavi final yapıyor.

NTC Medya’nın hazırladığı, Hakan Arslan’ın yönetmenliğini üstlendiği, Gül Abus Semerci’nin senaryosunu yazdığı, başrollerinde kısa süre önce diziden ayrılan Emrah ile Keremcem, Burcu Kıratlı, Cüneyt Mete, Nur Yazar ve Ayşegül Ünsal gibi isimlerin yer aldığı sevilen dizi düşüş yaşadığı reytingleri nedeniyle bitiyor.

Bu sezon Gülperi’nin başlamasıyla reyting kaybı yaşayan “Aşk ve Mavi” dizisi 16 Kasım 2018 Cuma günü yayınlanacak 78. bölüm ile ekrana veda edecek.

5,0 reytingle Yeni Gelin’i bitiren Show TV’nin ardından şimdi de ATV yaklaşık 4,5 reytingli Aşk ve Mavi’yi bitiriyor. Bu da sektörün ne kadar zorlaştığını bir kez daha gösteriyor.

Süreç Film’in hazırladığı, Ersoy Güler’in yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu yazdığı, başrollerinde Jessica May, Tolga Mendi, Mustafa Avkıran, Yonca Cevher, Zeynep Kankonde, Esin Gündoğdu, Renan Bilek, Feride Hilal Akın ve Halil İbrahim Kurum gibi isimlerin yer aldığı sevilen dizi düşüş yaşadığı reytingleri nedeniyle bitiyor.

Bu sezon Erkenci Kuş’un Cumartesi’ye alınması ve kısa süre önce İkizler Memo-Can’ın başlamasıyla reyting kaybı yaşayan “Yeni Gelin” dizisi 24 Kasım 2018 Cumartesi günü yayınlanacak 63. bölüm ile ekrana veda edecek.

4,5 reytingle Meleklerin Aşkı’nı bitiren Show TV şimdi de yaklaşık 5 reytingli Yeni Gelin’i bitiriyor. Bu da sektörün ne kadar zorlaştığını gösteriyor.