22 Nisan 1986 , ABD

İlk çıkışını 2004 yılında Billy Bob Thornton’ın başrol oynadığı spor drama filmi Friday Night Lights ile yaptıktan sonra North Country’da ve Alpha Dog’ta küçük çaplı rollerde oynamıştır.İlk başrolünü ise All The Boys Love Mandy (2006) filmindeki Mandy Lane karakteri olarak oynamıştır ve ardından 2007 yılında The CW’nun Hidden Palms da boy göstermiştir.

22 Nisan 1986 yılında Austin, Texas’ta dünyaya gelmiştir. Amber, küçük yaşlarda St. Michael Katolik Akademisinden Hollywood kariyeri için ayrılmıştır. Küçük yaşlardayken okul tiyatrosunda çeşitli rollerde oynadı. On yedisinde okulu bırakıp kariyeri için New York’a gitti ve orada modelliğe başladı. Daha sonra Los Angeles’de oyunculuğa başladı. 2008 yılında Never Back Down filminde başrol oynamış ve film MTV ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında All the Boys Love Mandy Lane filminde Toronto Uluslararası Film Festivalinde yer almıştır. Televizyondaki ilk rolü Hidden Palms adlı dizidir. 2008 yılında Pineapple Express filmlerinde rol almıştır. 2009 yılında Üveybaba’da rol almıştı ve ayrıca Zombieland filmdinde de küçük bir rol almıştır. Daha sonra Amber The Joneses ve And Soon the Darkness (2010), John Carpenter’ın The Ward, yanı sıra Nicolas Cage ile Drive Angry, ve sonrasında ise Johnny Depp ile The Rum Diary (Tutku Günlükleri) filmlerinde rol almıştır. 2009 yılında Exterminator (İmha Takımı) adlı filmde Nicki rolünü üstlenmiştir. Ayrıca Maxim dergisinin en seksi 100 kadın yarışmasında 2. sırayı aldı.

Kişisel hayatı

Amber etrafında silahlarla büyüdü ve şu an bir magnum .357’ye ve aynı zamanda antika arabalara merakı olan Amber 68 Model Ford Mustang, 67 Model Mercedes ve 62 model Checker Cab gibi güçlü arabalara sahip. Ayrıca “Te amo como se aman ciertas cosa oscuras secret amante entre la sombra y el alma.” yazan bir dövmeye sahip, İspanyolca yazılan dövmenin Türkçesi: “Seni seviyorum, bazı karanlık şeyleri sevmek gibi, gizli, ruh ve gölge arasında.” yazarı Pablo Neruda’nın Sone 17’sinin içinde geçiyor.

Tasya van Ree ile yaşadığı 2008’den 2012 yılına kadar süren ilişkinin ardından Amber, 2015 yılında Johnny Depp ile evlendi.[5]

Aktivizm

LGBT hakları davasına katkılar sağlamanın yanında Habitat for Humanity,Girl Up,Birleşmiş Milletler Yardım Fonu tarafından düzenlenmiş The Art Of Elysium’a ve Amnesty International’e destek veren Heard, Aile içi ve cinsel şiddet suçları üzerine de farkındalık yaratmıştır.Kasım ayında Glamour’un Women Of The Year Awards ödül töreninde O, Gabourey Sidibe ve Frieda Pinto ödülün sahibi olan aynı zamanda sağ bir tecavüz kurbanı Emily Doe’ya ait olan konuşmayı seslendirmişlerdir. Aynı ay ilerleyen günlerde Heard, #GirlGaze kampanyası için kamu hizmet duyursunda bulunmuş, Porter dergisinin Aralık 2016 sayısı için şahsi tecrübelerini anlatan bir açık mektup yazmıştır.

Please wait...
Amber Heard

Amber Heard