28 Mayıs 1978 , ABD

New Girl dizisinde canlandırdığı Nick Miller karakteriyle tanınır. Bu rolü sayesinde Teen Choice Ödülleri adaylığı vardır. Ayrıca Jake Johnson, 2009 yapımı Paper Heart ve 2012 yapımı Safety not Guarenteed filmlerinde baş rolü paylaşmıştır. İlk baş rol oynadığı film Olivia Wilde ile birlikte oynadığı Drinking Buddies filmidir.

Hayatı ve kariyeri

Jake Johnson, Chicago’nun kuzeyinde Evanston, Illinois’de doğdu. Babası bir araba bayiliğinin sahibiydi. İki yaşındayken annesi ve babası boşandı ve sanatçı annesi tarafından büyütüldü.

The Second City hayranı olarak büyüdü. New Trier High School’dan mezun olduktan sonra University of Iowa’ya girdi. Burada okurken bir oyun yazdı bu ona New York Üniversitesi’nin prestijli Tisch School of Arts’ın Dramatik Yazarlık Bölümü’nü kazandırttı. 2009’da belgeseli çağrıştıran Paper Heart’ta göründü. 2010’da Russell Brand’in komedisi Get Him to the Greek’de küçük bir rolde oynadı. Ceremony filminde Uma Thurman’ın erkek kardeşi rolünde görüldü ve yine aynı yıl, No Strings Attached filminde Ashton Kutcher’in karakterinin arkadaşı rolünde oynadı. 2011’de A Very Harold & Kumar 3D Christmas filminde İsa’yı canlandırdı. 2012’de 21 Jump Street’in film versiyonunda oynadı. Sundance Film Festivali’nde gösterilen Safety not Guarenteed filminde oynadı. 2011’den beri, Zooey Deschanel’la baş rolü paylaştığı New Girl adlı dizide, Nick Miller karakterini canlandırıyor.

Özel hayatı

Johnson, eşi sanatçı Erin Payne ile birlikte Los Angeles’ta yaşıyor. Sunday Men’s Basketball League ve Interstate 5 Tennis Association üyesidir.

Lütfen bekleyin...
Jake Johnson

Jake Johnson