2 Aralık 1981 , Güney Afrika

Güney Afrika doğumlu oyuncu. 22 Ocak 2010’da Starz’da gösterime giren ABD yapımı televizyon dizisi Spartacus: Blood and Sand ve Spartacus: Gods of the Arena adlı dizilerinde Naevia karakteri ile ünlenmiştir. 2016 ocak ayından itibaren FOX’ta yayınlanan Lucifer adlı dizide Maze (Mazikeen) karakterini canlandırmaktadır.

Hakkında

Brandt 1999 yılında Yeni Zelanda, Auckland’a yerleşerek burada çalışmaya başladı. Yeni Zelanda kanallarında birkaç reklam filminde oynadı ve Red Bull için promosyon-kızı olarak çalıştı.

Kariyer

Yeni Zelanda’da kaldığı sürede ilk önemli rolünü Diplomatic Immunity adlı dizi oldu. Bu dizide akıllı, açık sözlü bir kadın olan Leilani Fa’auigaese karakterini canlandırdı. 2010 yılında Spartacus: Kan ve Kum adlı dizide Sura karakteri için hazırlanırken yönetmen Naevia karakterini canlandırmasını istedi. Uluslararası ünü bu dizede canlandırdığı Naevia karakteri sayesinde olmuştur. 2011 yılına gelindiğinde Brandt, InSight adlı filmde Valerie Khoury karakteri ile izleyenlerin karşına çıktı. 2013 yılında Single Ladies adlı televizyon dizisi üçüncü sezonunda Naomi Cox karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında FOX’ta yayınlanan Lucifer adlı dizide Maze / Mazikeen karakterini üstlenmiştir.

Özel Hayatı

2012 yılından bu yana beraber olduğu sevgilisi Chris Payne Gilbert ile 2015 yılında evlenmiştir. Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’ta yaşamaktadır.

Lütfen bekleyin...
Lesley-Ann Brandt

Lesley-Ann Brandt