13 Ağustos 1976 , Türkiye

13 Ağustos 1976 İstanbul doğumlu olan Özge Özberk, oyunculuk eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde başladı. 2000 ve 2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Şiir Tiyatrosu Kulübü’nde yönetmenlik görevini üstelenen Özge Özberk’in ilk televizyon deneyimi az bilinmekle beraber, Zeynep karakterini canlandırdığı Bizimkiler dizisiydi. Ardından Kemal Sunal’ın son kez Şaban karakterini canlandırdığı 1993 tarihli Şaban Askerde adlı dizide rol alan Özberk, Bir Demet Tiyatro, Bizim Ev ve Sır Dosyası dizilerinde karşımıza çıktı. Rol aldığı ilk uzun metrajlı film ise Yağmur Taylan’ın çektiği Yıldız Tepe adlı yapım oldu. Memduh Ün’ün 1965 yapımı filminin yeniden çevrimi olan filmde Sevgi karakterinde ilk başrolünü oynayan oyuncu, bu süreçte BKM çatısı altında Otogargara müzikali ve Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? Gibi tiyatro oyunlarında rol aldı.

2003’te ise yıldızını parlatan G.O.R.A.’da Ceku karakteri ile göz doldurdu. 2004 yılında arkada arkaya Dayı Kadın İsterse ve Çemberimde Gül Oya dizilerinde rol aldı. Hemen ertesi yıl Çağan Irmak imzalı Babam ve Oğlum filminde Birgül karakterini canlandırdı. Sinemada rol aldığı dönemlerde televizyondan da hiç kopmayan Özge Özberk, kısa ömürlü olan Kırık Kanatlar, Geniş Zamanlar dizilerinde seyirci karşısına çıktı. 2007 tarihli Mavi Gözlü Dev: Nazım Hikmet filminde Münevver karakterine hayat veren Özberk, Cansel Elçin ile karşılıklı başrolleri paylaştığı 120 Filminde Münire karakterinde oynadı.

2008’de yine Çağan Irmak imzasını taşıyan bir proje olan Yol Arkadaşım ‘da Ayla olarak izlediğimiz Özberk, Canım Babam ve Pis 7’li dizilerinde televizyon seyircisinin karşısına çıktı. Kendisi gibi oyuncu olan Özgür Özberk ile Özgür Yapımlar film şirketini kuran güzel oyuncu , firmanın ilk yapımı olan ve yönetmen koltuğuna kardeşinin geçtiği N’apcaz Şimdi? adlı filmde Nalan karakterine hayat verdi.

2014’te ömrü kısa süren bir tv yapımı olan Hayat Ağacı ‘nda Ayşen karakterini oynayan Özge Özberk Evlenmeden Olmaz filminde Zeynep karakterini canlandırdı.

2007-2012 yılları arasında Hayim Sadioğlu ile evli kalan Özge Özberk, 2010 doğumlu bir erkek çocuğu var.

Lütfen bekleyin...
Özge Özberk

Özge Özberk