25 Eylül 1994 , Türkiye

Pelin Uluksar, 25 Eylül 1994 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir ve bir terazi burcudur. Küçük yaşlarından itibaren oyunculuk hayalleri kuran ve okulunda da çeşitli tiyatro etkinliklerine katılarak aktif bir şekilde bu alanda kendisini geliştirmeye başlayan Pelin Uluksar, yükseköğrenimini de bu ihtisas alanı üzerine yapmıştır.

Başarılı geçen lise hayatının hemen ardından Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmayı başaran Uluksar, burayı sene kaybı olmadan başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Okulunda da güzelliği ile fark yaratan Uluksar, tiyatro etkinliklerinde de aktif bir şekilde rol alabilmek için sürekli olarak girişimlerde bulunmuştur.

Sonrasında kendisini çok daha ileri götürme amacı içerisine giren Uluksar, üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi kadrosuna dahil olmuş ve burada tiyatro, diksiyon eğitimleri alarak oyunculuk anlamında eğitim hayatını her şekilde başarılı olarak noktalamıştır.

Kariyeri

Pelin Uluksar, televizyon ekranlarında kendisini göstermeye ilk olarak Patos reklamı ile başlamıştır. Bir iki ayrı reklam filminde yer alarak güzelliği ve oyunculuğu ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Uluksar, zaman içerisinde yaşının da genç olması nedeni ile birçok farklı gençlik dizisi kadrosundan oyunculuk teklifleri almaya başlamıştır.

Pelin Uluksar, Fox TV ekranlarının sevilen projelerinden birisi olan No:309 kadrosunda Nergis karakterine hayat vermiştir. Mükemmel güzelliği ile karşımıza çıkan oyuncu, yardımcı rollerden birisinde yer almakta ve ana karakterimiz Lale’nin kardeşine hayat vermektedir.

Dizide kendisi ile birlikte Demet Özdemir, Furkan Palalı, Sumru Yavrucuk, Gökçe Özyol gibi isimler yer almaktadır ve kendi gününün en çok izlenen dizi projelerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu dizi, Pelin Uluksar ismini de profesyonel anlamda karşımıza çıkaran ilk dizi projesi olarak da dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Filmografi (Oyuncu)

Vuslat
2019
Bir Deli Rüzgar
No: 309
2016
Please wait...
Pelin Uluksar

Pelin Uluksar